Волейболистките си осигуриха второ място в групата на европейското

Волейболистките си осигуриха второ място в групата на европейското

© CEV.eu

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

Женският национален отбор по волейбол победи с 3:1 (-21, 23, 17, 13) Швейцария в последния си мач от груповата фаза на европейското първенство. Успехът е четвърти за българките в пет мача в група В. България завършва на второ място в групата с 11 точки, като изостана единствено от домакина на тази група Италия.На осминафинала в неделя, 27 август, волейболистките ще срещнат Словакия във Флоренция. При успех българският тим ще играе срещу победителя от мача между Нидерландия и Швейцария.Днешният мач започна с предимство за швейцарките, които спечелиха първия гейм. Вторият беше равностоен, но българките играха по-добре в края. В третия и четвъртия българският тим доминираше.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1611834613314-0’); });

Българките завършиха с 10 блокади срещу само 2 за съперника, като направиха и само 13 грешки срещу 23 за Швейцария.Радостина Маринова отново беше най-резултатна с 22 точки.

 

Източник Dnevnik.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *