Георги Георгиев: Ще се строи нова сграда към църквата “Рождество Христово” в „Младост“

Георги Георгиев: Ще се строи нова сграда към църквата “Рождество Христово” в „Младост“

Успение Богородично е! Днес е един от най-големите празници за нас, християните, на който почитаме Божията майка! Нека Света Богородица закриля всички вас и семействата ви! Честити да са и приятелите, които носят името ѝ!

Това написа шефът на Столичния общински съвет Георги Георгиев във Фейсбук.

На този свят празник бях в най-голямата църква в “Младост” храм “Рождество Христово”.

В общинския съвет одобрихме строежа на нова сграда към църквата, която ще се използва за социална кухня, вероучение, църковно пеене и други дейности. В новото помещение ще има и ритуални зали за църковни обреди, а паркът до църквата ще бъде изцяло обновен.

Благодаря на църковното настоятелство на храма и отец Димитър за грижите им да опазваме вярата си, а ние ще продължаваме да ги подкрепяме.

 

Източник Fakti.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *