Кремъл не изключва катастрофата със самолета на Пригожин да е била причинена умишлено

Кремъл не изключва катастрофата със самолета на Пригожин да е била причинена умишлено

© Reuters

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

Кремъл заяви в сряда, че разследването на самолетната катастрофа, при която загина наемническият ръководител Евгений Пригожин, включва възможността тя да е била причинена умишлено, което е първото изрично признание, че той може да е бил убит, предаде „Ройтерс“.“Очевидно е, че се разглеждат различни версии, включително версията – знаете за какво говорим – да кажем, умишлено зверство“, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков пред репортери.“Нека изчакаме резултатите от нашето руско разследване“, допълни той. Пригожин е погребан тайно в тесен кръг в Санкт Петербург

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1611834613314-0’); });

На 23 август частният самолет Embraer, с който Пригожин пътуваше за Санкт Петербург от Москва, се разби северно от Москва, загинаха всички 10 души на борда, включително две други висши фигури на „Вагнер“, четиримата му бодигардове и трима души екипаж.Причината все още не е ясна, но местни жители в близост до местопроизшествието казаха пред „Ройтерс“, че са чули трясък и след това са видели самолетът да пада на земята.

Самолетът се разби точно два месеца след като Пригожин пое контрола над южния град Ростов в края на юни в неуспешен бунт срещу руското военно ръководство.

Русия е информирала бразилския орган за разследвания на самолетни катастрофи, че няма да разследва катастрофата на произведения в Бразилия самолет Embraer съгласно международните правила „в момента“, съобщи бразилска агенция пред „Ройтерс“.Попитан за тази информация, Песков отговори: „Първо, разследването е в ход, с това се занимава Следственият комитет.““В този случай не може да става дума за никакъв международен аспект“, посочи Песков.

Всичко, което трябва да знаете за:
Бунтът на Пригожин (118)

 

Източник Dnevnik.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *