Десподов запали искрата за луд обрат на ПАОК в Шотландия (резултати)

Кирил Десподов продължава със силното си представяне за ПАОК в евротурнирите. Капитанът на България запали искрата за гърците, които изоставаха с два гола, но се пребориха за обрат и победа с 3:2 при гостуването си на шотландския Абърдийн.

Северномакедонецът Боян Миовски даде заявка да бъде героят на вечерта за домакините, след като откри в 50-ата минута, а после даде асистенция за втория гол, реализиран от Данте Полвара осем по-късно.

Около петнадесет минути преди края Кирил Десподов намали за ПАОК, след като Константелиас го намери отлично от няколко метра – 2:1. Шест минути след това Виериня възстанови равенството за 2:2, а дълбооко в добавеното време след конслтация с ВАР „двуглавите“ орли получиха дузпа за очевидно настъпване от страна на Слободан Рубежич.

С изпълнението се нае Щефан Шваб, който прати вратаря в обратния ъгъл и качи ПАОК на върха в класирането след 3:2 в третия мач на гърците от групите.

Айнтрахт остава втори в тази група с 6 точки – една по-малко от ПАОК, след като разби ХИК Хелзинки с 6:0.

Изразителни резултати определено не липсваха, след като Фиорентина също вкара 6 гола на сръбския Чукарички, Гент наниза 5 на исландците от Брейдаблик, докато Астън Вила остана с 4 при гостуването си на нидерландския АЗ Алкмаар.