Петима вкараха за Ливърпул срещу Тулуза, а агонията на Аякс продължи (резултати)

Ливърпул продължава по план в Лига Европа след третата си победа в три мача. Мърсисайдци включиха турбото срещу Тулуза и отчаяха френския си съперник, побеждавайки го с 5:1. Така „червените“ остават начело в групата, вече с 9 точки, докато французите са втори, изоставайки на 5 от лидера.

Петима различни играчи вкараха попаденията за отбора на Юрген Клоп за радост на пълните трибуни на „Анфийлд“, където феновете изразиха подкрепата си към Палестина.

Диого Жота (9′), Уатару Ендо (30′), Даруин Нунес (34′) и Райън Гравенберх (65′) и Мохамед Салах (90+3′) бяха петима голмайстори за англичаните.

Selfless from Darwin Nunez to set up Ryan Gravenberch for that goal pic.twitter.com/7vsO0mKNfs

В социалните мрежи пък заваляха шеги за четвъртия гол, за който според феновете Гравенберх трябва да благодари на Нунес. Уругваецът се бе устремил към второто си попадение, но не успя да вкара на празна врата, на целвайки гредата, след което нидерландския му съотборник се разписа от добавката.

Попадението на Салах пък бе истински шедьовър. Египтянинът прати топката точно под напречната греда на френския вратар, без да му остави никакъв шанс.

Тайс Далинга бе точен за Тулуза в 16-ата минута.

Брайтън също записа победа, удължавайки агонията на нидерландския Аякс. Южняците надвиха амстердамци с 2:0 след голове на Жоао Педро преди почивката и Ансу Фати малко след подновяването на играта.

Рома на Жозе Моуриньо също е с перфектен актив и 9 точки от 3 мача. Това е факт благодарение на 2:0 срещу Славия (Прага) на „Олимпико“ – головете бяха дело на Едоардо Бове още в първата минута и на Ромелу Лукаку четвърт част след това.