След призива на министъра четирима областни полицейски шефове напуснаха постовете си (обновена)

След призива на министъра четирима областни полицейски шефове напуснаха постовете си (обновена)

© Георги Кожухаров

Министърът на вътрешните работи Калин Стоянов чака още 10 оставки от директори на регионални дирекции на МВР или съгласие за назначаване на по-ниски позиции

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

Директорите на четири областни дирекции на МВР бяха освободени днес със заповед на вътрешния министър Калин Стоянов. Това са ръководителите на структурите в Пловдив, Бургас, Благоевград и Пазарджик. До това се стигна, след като Стоянов поиска от директори на областни дирекции да си подадат оставките или да бъдат назначени на по-ниски позиции.Първо директорът на областната дирекция на МВР в Бургас старши комисар Калоян Калоянов обяви пред БНТ, че напуска поста си. Обяви, че причините са лични, без да даде повече подробности.С кратко прекъсване Калоянов е начело на полицията в Бургас от почти девет години, като многократно е награждаван от ръководството на МВР.“В разговора (в четвъртък с вътрешния министър – бел. ред.) не беше спомената нито една дума по отношение на резултати, постижения, успехи или неуспехи. Останалата част от разговора не искам да коментирам“, каза Калоянов.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1611834613314-0’); });

Той заяви, че не се чувства обиден. Било е обаче коментирано, че смяната в бургаската дирекция е продиктувана от резултати. „Отдавна полицейската работа не е индивидуална, тя е плод на колективен труд, който накрая след като се обединят усилията на различните звена, води до успех. И твърдение за слаби резултати, в случая към ОД на МВР-Бургас е обидно за служителите, които постигат тези резултати“, каза той.Малко по-късно се разбра, че рокада има и в дирекцията в Пазарджик, където Иван Зеленков е заменен от Даниел Луков. Зеленков остава в системата на МВР, като е преназначен на друга длъжност. Досега Луков е бил началник на отдел в Главната дирекция за борба с организираната престъпност. Той е заемал различни изпълнителски и ръководни длъжности в районни управления в столицата и в СДВР.От МВР потвърдиха още, че Даниел Димитров е новият ръководител на Областната дирекция на МВР в Благоевград, а Георги Чергов – на дирекцията в Пловдив. Димитров е досегашен началник на териториалното звено на ГДБОП в Кюстендил. Чергов пък е досегашен ръководител на Междуведомствения координационен център за противодействие на контрабандата и контрол на движението на рискови стоки и товари пред състава на ОДМВР-Пловдив.Днес пред Би Ти Ви служебният министър на вътрешните работи в кабинета на Гълъб Донев Иван Демерджиев обяви, че това е чистка, като целта е местните избори да се проведат с овладяно от новата власт МВР. Той обяви, че е разговарял с част от нарочените за смяна ръководители на полицията. Те му казали, че министърът им обяснил смените с политически причини, а не с непрофесионализъм.Друга теза разви вчера в интервю пред „България он еър“ премиерът Николай Денков. Той обясни, че всички директори на дирекции са били оценени по одобрена от министъра на вътрешните работи методология, като са отстранени тези, за които се счита, че не се справят.Премиерът каза още, че е дал пълна свобода на Стоянов в кадровата политика в министерството. „Той носи отговорността за изпълнение на задачите, които са му възложени, и е нормално да си избере хора, с които може да работи“, е мнението на Николай Денков.Днес министърът на вътрешните работи потвърди това, като увери, че единственият, който кадрува в МВР е той.

Всичко, което трябва да знаете за:
Изборът на редактора (5017)

 

Източник Dnevnik.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *