Горящ ТИР предизвика километрично задръстване на АМ „Струма“ към Гърция (снимки)

Горящ ТИР предизвика километрично задръстване на АМ "Струма" към Гърция (снимки)

Горящ ТИР предизвика километрично задръстване на АМ „Струма“ към Гърция (снимки)

Горящ ТИР предизвика задръстване на АМ „Струма“ в посока Благоевград, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“.

Временно движението при 41-вия км на аутобана в посока Благоевград се осъществяваше в изпреварващата лента, трафикът се регулираше от „Пътна полиция“.

Малко по-късно движението беше възстановено.

АПИ апелира шофьорите да спазват правилата за движение, да карат внимателно, спазвайки дистанция и със съобразена скорост, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.

Да не се използват аварийните ленти по автомагистралите за по-бързо придвижване при натоварен трафик. По този начин се възпрепятства преминаването на превозните средства със специален режим на движение в случай на инцидент, посочват от АПИ.

През изминалото денонощие в страната са станали 26 тежки пътнотранспортни произшествия, съобщи МВР. Загинали са петима души и 33 са ранени, добавя БТА.

 

Източник Dir.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *