Англия се класира на финал на световното

© Reuters

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

Aнглия се класира на финала на световното първенство по футбол за жени, след като победи с 3:1 Австралия във втория полуфинал в Сидни. Това е първият финал на мондиал в историята на тима, който досега имаше две класирания в Топ 4. Финалът е изобщо втори за Англия на световно по футбол. Първият е през 1966 г., когато мъжкият тим печели титлата на „Уембли“Ела Тун изведе европейските шампионки напред с техничен удар. Саманта Кър върна надеждите на домакините с изравнителен гол с далечен удар в 63-ата минута. Лорън Хемп се възползва от грешка на Австралия и изведе Англия напред в 71-ата минута, а Алесия Русо оформи крайния резултат.На финала в неделя в Сидни ще срещне Испания. Ден по-рано Швеция и Австралия ще играят за бронзовите медали.