Волейболистите взеха първа победа на европейското първенство

© LAP.bg

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

Мъжкият национален отбор по волейбол постигна първа победа на европейското първенство. Във Варна тимът на Пламен Константинов победи с 3:1 (26, 25, -15, 16) Финландия в мач от група В.Така волейболистите взеха първите си три точки, след като в първия мач загубиха изненадващо от Испания.Първият гейм беше равностоен, като и двата тима допускаха доста грешки. Българските волейболисти първи стигнаха до геймбол при 24:23, но го изпуснаха. Последваха два геймбола за Финландия, но България ги спасяваше с добри атаки. С две успешни изяви в нападение на Денис Карягин националите измъкнаха гейма,

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1611834613314-0’); });

Финландия натрупа аванс от 4 точки в средата на втория гейм, но постепенно българският тим навакса, благодарение на добрите изяви на Александър Николов, който отново влезе като резерва. В края на гейма успешна атака на Николов, а след това и негова блокада донесоха успеха с 27:25.Финландия доминираше в третия, а българите допускаха много грешки. В началото на четвъртия обаче България играеше по-добре и поведе със 7:2. Постепенно разликата нарасна, а волейболистите спечелиха гейма с лекота.Българският тим завърши с 11 точки от блокада срещу 9 за съперника, както и с 4 аса. Цветан Соколов и Денис Карягин бяха най-резултатни с по 14 точки, а Мартин Атанасов добави 10. За Финландия Лука Мартила и Йонас Йокела отбелязаха по 18.Следващият мач на България е срещу Украйна в събота.