Волейболистките постигнаха втора победа на европейското първенство

© cev.eu

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

Женският национален отбор по волейбол взе втора победа на европейското първенство, което се провежда в Италия, Белгия, Естония и Германия. Тимът на Лоренцо Мичели победи с 3:1 (20, 19, -19, 18) Босна и Херцеговина в мач от група В в Монца (Италия) и се доближи до класиране на осминафиналите. България вече има 6 точки в групата, след като в първия мач в сряда се наложи на Хърватия.Българските волейболистки започнаха мача добре мача с Босна и натрупаха аванс от пет точки в средата на първия гейм, като го запазиха до края му. Във втория Босна поведе, но с добра игра в атака и добър начален удар българките бързо обърнаха резултата. Босна намали изоставането си, след като спечели третия гейм. В четвъртия двата тима бяха равностойни, но в края българките играха по-добре и стигнаха до успеха.България завърши мача с 5 блокади срещу 7 за съперника и с 5 аса. Българките бяха по-ефективни в нападение и направиха по-малко грешки – 17 срещу 27.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1611834613314-0’); });

Радостина Маринова беше най-резултатна с 19 точки. За Босна Даяна Бошкович отбеляза 18.Следващият мач на България е срещу Италия в събота от 22.00 ч.