Гимнастичките завършиха без медал в многобоя на световното

© Българска федерация по художествена гимнастика

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

Българските гимнастички завършиха без медал в многобоя на световното първенство по художествена гимнастика във Валенсия. Стилияна Николова се класира на четвърто място, а Боряна Калейн завърши шеста.Николова се представи добре на три от уредите, но слабата оценка на лента – 29.600, ѝ коства място в тройката. Тя завърши със 130.650 точки.Калейн, която спечели европейската титла в многобоя по-рано тази година, игра много силно на бухалки и лента, но допусна грешки на обръч и топка, като в крайна сметка остана шеста със 129.950 точки.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1611834613314-0’); });

Шампионка в многобоя стана Дария Варфоломеев (Германия), която събра 137.450 точки от четирите съчетания. Това е пети златен медал за нея във Валенсия след четирите на отделните уреди. София Рафаели (Италия) остана втора със 135.700, а Дария Атаманов (Израел) е трета със 131.400 точки.До момента България е с общо четири медала от световното първенство. Гимнастичките спечелиха отборното злато, което беше първо след 30 години. Боряна Калейн спечели два сребърни медала – на бухалки и лента, а Стилияна Николова – бронз на топка.В неделя са финалите на отделните съчетания при ансамблите. Българският тим ще участва на три ленти и две топки, след като допусна груби грешки на пет обръча и остана на 14-о място.