Големите риби в баскетбола оформиха втората групова фаза (резултати)

Световното първенство по баскетбол, което се провежда в Япония, Филипините и Индонезия, днес затвори началната си групова фаза.

След като преди това Франция стана изненадващият отпаднал в битката за световната титла, то днес фаворитите взеха своето и продължиха към втората групова фаза.

Сред тях е отборът на САЩ, който постигна трета поредна победа след 110:62 срещу скромния тим на Йордания, завършил група „C“ с три загуби.

За победителите гардът на Минесота Тимбъруулвс Антъни Едуардс бе най-резултатен с 22 точки, а Боби Портис добави 13.

Най-трудна задача днес имаше другият фаворит от тази група – отборът на Гърция. Южните ни съседи се оказаха изоставащи срещу Нова Зеландия, след като на полувремето губеха с 11 точки разлика, но през второто се събудиха и обърнаха за крайното 83:74.

Йоанис Ппаетру наниза 27 точки, а Гианулус Ларентакис добави 20.

Освен САЩ с три от три победи днес груповата фаза завършиха още Словения, Сърбия и Испания.

Ето всички резултати от днес:

Група „F“: Грузия – Венецуела 70:59; Словения – Кабо Верде 92:77

Група „B“: Сърбия – Южен Судан 115:83; Пуерто Рико – Китай 107:89

Група „C“: САЩ – Йордания 110:62; Гърция – Нова Зеландия 83:74

Група „G“: Испания – Иран 85:65; Бразилия – Кот Д’Ивоар 89:77

Преди четвъртфиналите се оформиха следните групи, като първите два отбора от всяка продължават напред: