Гол-шедьовър помогна за традиционно силен старт на Симеоне и в 12-ия му сезон

Атлетико Мадрид стартира сезона с домакинско 3:1 над Гранада, а попадението на Мемфис Депай е много, много ранен претендент дори за №1 на годината.

Резервата изстреля страхотен шут в 67-ата минута, който влетя в горния ъгъл и не остави никакъв шанс на вратаря на гостите. Още по-впечатляващо бе, че толкова мощен и прецизен удар дойде почти без засилка и движение на Депай, а някак от място. Все едно нидерландецът имаше оръдие в десния си крак.

ВИЖТЕ СТРАХОТНИЯ ГОЛ И КАРТИНА ОТ МАЧА>>>

Преди това Алваро Мората вкара в добавеното време към края на първото полувреме, а Саму бе изравнил за гостите. Мемфис вкара шедьовъра си за 2:1, а крайния резултат оформи Маркос Йоренте в последните секунди.

Така 12-ият пълен сезон на треньора Диего Симеоне тръгва отново позитивно. Това е традиция за Атлети при Ел Чоло – пета поредна победа на старта, а общо в 12-те случая, отборът спечели 7 двубоя и завърши наравно в пет. Никога не губи откриващия си мач при Симеоне.

А именно наставникът е основна тема около клуба напоследък. Името му отново бе скандирано мощно от трибуните, но няма никакви новини около договора на аржентинеца, който изтича през юни догодина.

Засега няма вести за разговори с клуба и евентуално удължаване, но Симеоне след мача видимо не бе притеснен.

„Ако ръководството реши, сядаме и говорим. Нито аз съм ги притискал за това, нито не пришпорват нещата. Имаме достатъчно време и се познаваме достатъчно добре“, коментира треньорът.

И добави, че целта пред Атлетико този сезон е титлата на Испания.

За 12 години той я спечели два пъти под носа на грандовете Реал и Барселона, а сега очевидно е гладен за хеттрик.