Детето, ударено от мълния в Русе, идва в съзнание

Детето, ударено от мълния в Русе, идва в съзнание
Преди обед, след извеждане от медикаментозния сън и възстановяване на ефективно спонтанно дишане, детето е екстубирано и оставено под наблюдение. С течение на времето момчето започва да става контактно и адекватно.
Мълния удари две деца в Русе, едното почина
Със съдействието на Министерство на здравеопазването бе извършена консултация по телефона с д-р Христо Пседерски от детска реанимация – „Пирогов“. Според експерта поведението на лекуващите екипи е правилно и не се налага към момента детето да бъде транспортирано в друго лечебно заведение.
Все още борбата за живота на детето продължава, тъй като медиците се борят с усложнения от увредите от мълнията. Продължава се лечението, изследванията и консултите със специалисти.
Треньорът на децата, ударени от мълния, през сълзи: Нямаше индикации, че може да се случи подобна трагедия