Историческо: Берое излезе без нито един българин и първи даде точки на Етър

Берое изигра исторически мач във Велико Търново срещу местния Етър от петия кръг на шампионата.

За първи път, откакто клубът е създаден през далечната 1916 година, в титулярния състав нямаше нито един българин. Любопитен факт за тима, който през лятото бе сглобен предимно от южноамерикански играчи.

Иначе двата отбора изиграха много приятен мач, завършил 2:2. Точката бе първа за „болярите“ от началото на сезона, като те остават на последното място в класирането.

Берое пък се представя силно от старта, като заема третото място с 10 точки.

Заралии излязоха напред в резултата в 25-ата минута, когато Густаво Каскардо центрира за Франческо Селесте, а той с глава прониза Мартин Величков. Също с глава Мартин Тошев изравни в 42-рата минута след асистенция на Крум Стоянов. Етър обърна с кинжален удар на Шахредин Букхолда от дъгата в 59-ата минута. Берое изравни в 77-ата минута, след като Франко Рамос свали с глава и Лусиано Скуадроне засече в мрежата.

В следващия кръг „болярите“ имат тежко гостуване на ЦСКА 1948, докато заралии приемат Славия.