„Лудогорец“ разгроми „Астана“ и си уреди мач с „Аякс“

© LAP.bg

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

Лудогорец“ постигна една от най-големите си победи в европейските турнири, след като разгроми „Астана“ с 5:1 на своя стадион в Разград. Българският шампион успя да навакса изоставане от 1:2 от първия двубой в Казахстан, с което достига и до плейофния кръг в Лига Европа.На последното стъпало преди груповата фаза „Лудогорец“ ще се изправи срещу „Аякс“. Само след седмица нидерландският тим ще гостува в Разград.Достигането до тази фаза гарантира на българския шампион, че ще има европейски мачове до Нова година. Дори при загуба от „Аякс“, „Лудогорец“ ще продължи в групите на третия по сила турнир – Лига на конференциите.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1611834613314-0′); });

Бърнард Текпетей (25′ и 50′), Якуб Пьотровски (47′ и 58’) и Кирил Десподов в 67-ата минута бяха точни за „Лудогорец“. За „Астана“ се разписа Дембо Дарбо в 29-ата минута.“Лудогорец“ изравни третата си най-категорична победа в европейските турнири, след като беше надвил и ЦСКА (Москва) с 5:1 в Лига Европа през 2019 г. Единствените по-големи победи на тима от Разград са: 5:0 над ТНС от 2019 г. и 7:0 над „Крусейдърс“ през 2018 г. © LAP.bg За 90 минути „Лудогорец“ отправи 16 удара, от които 11 точни към вратата на „Астана“. За сметка на това гостите от Казахстан два пъти уцелиха рамката и в един от тях стигнаха до гол. След първи минути, в които българският тим имаше предимство, но не намираше пространствата, в крайна сметка се стигна до гол.Това стана в 25-ата минута, когато Текпетей залъга играч на границата на наказателното поле, влезе и шутира с левия крак по тревата, с което изненада вратаря – 1:0.Много бързо обаче „Астана“ успя да се върне в мача. В 29-ата минута казахстанският шампион стигна до гол чрез Дарбо. Той беше изпуснат от Оливие Вердон и се разписа с глава.През второто полувреме „Лудогорец“ излезе още по-мобилизиран и това много бързо даде резултат. В рамките на само 11 минути българският отбор стигна до три гола, с което окончателно пречупи противника.Пьотровски реализира в 47-ата минута, а в 50-ата същото стори и Текпетей за втори път. „Астана“ не успя да реагира и още преди да организира опасна атака, допусна четвърти гол. Вкара го отново Пьотровски след разбъркване при корнер.Крайният резултат оформи Кирил Десподов в 67-ата минута, вкарвайки с левия крак при контраатака. Българският тим можеше да стигне и до още попадения.“Астана“ пък остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Йованчич.