„Манчестър сити“ взе и Суперкупата на Европа след дузпи срещу „Севиля“

© Reuters

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

Манчестър сити“ спечели Суперкупата на Европа след успех срещу „Севиля“ с дузпи в Атина. Редовното време завърши 1:1, а при наказателните удари носителят на титлата в Шампионската лига се наложи с 5:4 срещу първенеца в Лига Европа.Английският тим, който стигна до требъл миналия сезон, печели този трофей за първи път в историята си. „Севиля“ пък загуби шести пореден финал за Суперкупата на Европа.“Сити“ беше без капитана си Кевин де Бройне, който ще отсъства поне три месеца заради контузия. Бернардо Силва също получи травма.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1611834613314-0’); });

Английският тим започна мача по-добре, като в първите минути вратарят на „Севиля“ Ясин Буну спаси удари на Нейтън Аке и Джак Грийлиш. „Севиля“ откри резултата в 25-ата минута с първата си по-добра атака. Маркос Акуня центрира към Юсеф Ен-Несири, който се разписа с глава.До края на първото полувреме и двата тима не успяха да създадат други сериозни положения.“Сити“ контролираше играта и в началото на второто полувреме, но „Севиля“ правеше опасни контраатаки. При една от тях Ен-Несири можеше да вкара втори гол, но не успя да преодолее вратаря Едерсон. Малко след това нападателят на „Севиля“ получи нов шанс, но този път не уцели вратата.“Манчестър сити“ изравни в 63-ата минута. Родри центрира, а Коул Палмър беше точен с глава. © Reuters Коул Палмър бележи изравнителния гол за „Сити“ Ен-Несири пропиля още една възможност за „Севиля“, като отново беше изведен срещу Едерсон и стреля право във вратаря. На другата врата Буну се справи с изстрел на Палмър.В последните минути „Сити“ натискаше, но не успя да вкара втори гол.Стигна се до дузпи. В тях и петимата футболисти на „Сити“ бяха точни. Първите четирима изпълнители за „Севиля“ също вкараха, но петият – Неманя Гудел, уцели напречната греда и това донесе трофея на „Сити“.