„Манчестър юнайтед“ стигна до обрат след два гола пасив

© Reuters

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

Манчестър юнайтед“ победи с 3:2 „Нотингам“ в мач от третия кръг на Висшата лига. Гостите поведоха с два гола още в началото на мача, но домакините наваксаха пасива и стигнаха до успеха.“Нотингам“ поведе още във втората минута, когато Тайво Авониуи се измъкна и вкара. Само две минути по-късно „Нотингам“ вече водеше с 2:0 след гол с глава на Вили Боли. Кристиан Ериксен намали изоставането на „Юнайтед“ в 16-ата минута.След почивката Каземиро отбеляза втори гол за „Юнайтед“ при заучено изпълнение от пряк свободен удар. „Червените дяволи“ натискаха, но трудно създаваха положения. В 76-ата минута домакините получиха спорна дузпа за нарушение срещу Маркъс Рашфорд, а Бруно Фернандеш я вкара за 3:2.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1611834613314-0’); });

В друг мач от кръга „Арсенал“ завърши 2:2 с „Фулъм“ като домакин. Гостите поведоха още в първата минута, след като Андреас Перейра се възползва от сгрешен пас на Букайо Сака. „Арсенал“ пропусна няколко положения в следващите минути, а в края на първото полувреме гол на Мартин Йодегор беше отменен заради засада.В 70-ата минута „Арсенал“ получи дузпа, а Сака вкара за 1:1. Само две минути по-късно домакините поведоха. Еди Нкетия се разписа след подаване на Фабио Виейра. „Фулъм“ остана с десет души след втори жълт картон на Калвин Баси в 83-ата минута, но стигна до изравнителен гол в 87-ата, когато Жоао Палиня вкара, след като засече центриране от корнер.