„Манчестър юнайтед“ тръгна с минимална победа

© Reuters

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

Манчестър юнайтед“ победи с 1:0 „Уулвърхемптън“ като домакин в първия си мач за сезона във Висшата лига. Рафаел Варан вкара единствения гол в мача.“Юнайтед“ имаше предимство в началото, но трудно създаваше положения. Маркъс Рашфорд стреля, но без успех. Пабло Сарабия пропусна добра възможност за гостите. В 33-ата минута Матеус Куня от „Уулвърхемптън“ проби и стреля, но не уцели вратата. Домакините имаха претенции за игра с ръка на Нелсон Семедо, но сигнал не последва.В началото на второто полувреме Куня пропусна още един шанс за гостите. В 76-ата минута „Юнайтед“ поведе. Аарън Уан-Бисака центрира, а Рафаел Варан беше точен с глава. Гостите опитаха да изравнят и имаха няколко добри възможности. В продължението играчите на „Уулвърхемптън“ имаха претенции за дузпа за нарушение на вратаря на „Юнайтед“ Андре Онана, но съдията Саймън Хуупър прецени, че няма такова.