Петев: Можеше да вкараме 7-8 гола, много силен мач за нас

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев обяснимо бе доволен след гръмката победа над Астана с 5:1. Ето какво каза той пред колегите от Диема спорт минути след края:

„Изиграхме добър мач, като изключително сериозно влязохме в него от първите минути.

Вкарахме първия гол, но изпуснахме още, а това се очертава като слабост за нас.

След това допуснахме да ни вкарат от първата атака и това малко ни разклати.

Но второто полувреме е едно от най-добрите полувремена, които съм виждал да играем. Успяхме да вкараме четири гола, а изпуснахме още седем-осем. И напълно заслужено продължаваме.

На почивката казах на отбора да сме по-отговорни в защита, за да не допускаме грешки.

През второто полувреме много бързо сменяхме фронта, имахме предимство в средата на терена, бързо обработвахме топката и така стигнахме до головете.

Не мога да отлича един играч, отборът игра на много добро ниво като отбор.

Естествено, няма лесно да отмине горчилката от мачовете с Олимпия и отпадането от Шампионската лига. Но целта сега е всеки мач така да изглеждаме.