ЦСКА и „Черно море“ не се победиха след куп пропуски

© LAP.bg

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

ЦСКА и „Черно море“ завършиха 1:1 в мач от 7-ия кръг на Първа лига. Червените поведоха с гол на Дюкенс Назон, но Влатко Дробаров изравни за гостите през второто полувреме.ЦСКА е с две победи от 6 изиграни мача в първенството. Това беше трето поредно домакинство без успех във всички турнири след загубата от „Сепси“ в Лигата на конференциите и равенството със „Славия“. „Черно море“ пък продължава без загуба в Първа лига.ЦСКА започна мача добре. Тобиас Хайнц пропусна първата възможност за домакините, като не уцели вратата. В 15-ата минута ЦСКА поведе. Матиас Фаетон изведе Дюкенс Назон, който прехвърли вратаря Иван Дюлгеров.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1611834613314-0’); });

В следващите минути „Черно море“ създаде няколко положения. Васил Панайотов стреля, но Густаво Бусато спаси. Алекс Фернандес опита няколко пъти удари, но без успех. Бусато се справи и с удар на Матеус Машадо. До края на първото полувреме Мазир Сула също пробва изстрели, но не уцели вратата на ЦСКА.След почивката гостите продължаваха да играят по-добре. Едгар Пачеко и Матеус Машадо имаха възможности, но Бусато отново спаси ударите.ЦСКА започна да играе малко по-добре в следващите минути. Жираир Шагоян имаше шанс, но Иван Дюлгеров спаси удара му. Васил Попов пък изчисти топката след удар на Хайнц. Малко след това и Амос Юга стреля, като топката се отклони в гредата, а при добавката Християн Петров уцели вратаря.“Черно море“ изравни в 77-ата минута. След изпълнение на корнер Исмаил Иса подаде към Влатко Дробаров, който вкара с глава. Гостите продължиха да създават положения, а до края Машадо и Атанас Илиев пробваха още удари, но без успех.След края на мача фенове на ЦСКА скандираха „оставка“.“Черно море“ е на второ място в класирането със 17 точки, а ЦСКА е на девето с 9.